Вимоги до димовідвідних каналів

Home » Статті » Статті » Вимоги до димовідвідних каналів

Запорукою ефективної роботи каміну є якісний димохід. Щоб уникнути клопотів з задимленістю, почорніннями, поганим горінням та ризиком пожежі, будь-ласка, дотримайтесь порад, викладених у цій статті.

Димові труби слід проектувати вертикальними без виступів з глиняної цегли або з жаростійкого бетону. Допускається застосовувати димові труби з азбоцементних, або збірних виробів з нержавіючої сталі заводського виготовлення (коаксіальні сталеві труби з міжтрубним наповненням негорючим теплоізоляційним матеріалом), якщо температура вихідних газів не перевищує 300˚C для азбоцементних труб і 500˚С для труб з нержавіючої сталі.

При цьому розміри розділень зазначених димових труб у місці примикання будівельних конструкцій і відступів між зовнішньою поверхнею димових труб і стіною та іншою конструкцією будівлі слід виконувати з урахуванням вимог безпеки.

За наявності капітального димовідвідного каналу (станового або корінного) топку слід встановлювати якомога ближче до димовідвідного каналу. З’єднання димовідвідного патрубка топки з таким каналом виконувати трубами з нержавіючої сталі з товщиною стінки не менше 0,5 мм.

Площа перетину димового каналу повинна бути не менше площі перетину димовідвідного патрубка печі. Димові канали слід виконувати вертикально, без виступів. Рекомендовано монтувати не більше двох відхилень від вертикалі на кут до 45˚ при зсуві шириною не більше 1000 мм. Не допускається монтування колін на 90˚.

Висота димового каналу повинна забезпечувати розрідження на вході не менше 5 Па. Рекомендована висота каналу не менше 5000 мм від рушта.

Піднесення димової труби над покрівлею слід приймати:

Не менше 500 мм над плоскою покрівлею;
Не менше 500 мм над коником покрівлі або парапетом при розташуванні труби на відстані менше 1500 мм від коника або парапету;
Не нижче коника покрівлі при відстані в межах 1500 … 3000 мм від коника до труби;
Не нижче умовної лінії, проведеної під кутом 10 ˚ до горизонту, при відстані коника до труби більше 3000 мм.

Схематично ці вимоги зображено на малюнку нижче:

vymogy1

При виконанні покрівлі з горючих матеріалів, на димарі повинен бути встановлений парасолька-оголовок з іскрогасників з нержавіючої сітки.

При проходженні димоходу через покрівлю повинен бути застосований спеціальний елемент димоходу – виробка покрівлі. Цей елемент забезпечує пожежобезпечність і гідроізоляцію в місці перетину димоходу і покрівлі.

Відстань від зовнішньої поверхні димаря до всіх займистих елементів покрівлі має бути не менше 130 мм.

Дерев’яна стеля над димоходом повинна бути екранована листом металу з повітряним прошарком.

Не захищені будівельні конструкції з горючих матеріалів повинні знаходитися від димового каналу на відстані не менше 500мм. У випадку винесення димоходу зовні дерев’яного будинку конструюється рама, що забезпечить необхідну безпечну відстань від горючих матеріалів:
vymogy2

З’єднання елементів димоходу не повинні потрапляти в оброблення перекриттів, і повинні бути легко доступними для візуального контролю.

Не рідше 1 разу на рік слід проводити профілактичний огляд і чищення димоходу. Про розгерметизацію свідчить поява кіптяви на швах і стиках елементів. З’єднання слід ущільнити, в необхідних випадках замінити несправні елементи димоходу.