Відмінності топок GnS

Home » Статті » Статті » Відмінності топок GnS

70х52 має круглий фланець з наступними модифікаціями:

1) 70х52+Тепломодуль слугує для нагріву повітря навколо топки. Це повітря можна:
а) конвективно використати у тій ж кімнаті;
б) віддати конвекцією в інші кімнати;
в) збудувати довкола теплоємне облицювання, що накопичуватиме в собі тепло, повільно передаючи його приміщенню випромінюванням.
На даний момент останнє рішення є найбільш передовим та популярним в Європі, оскільки дозволяє на базі простого конвективного каміна збудувати щось ближче за комфортом до печі, не втрачаючи при цьому краси полум’я великих камінних дверцят.

 

 

2) 70х52+Акумодуль – ідеальне рішення з точки зору простоти монтажу, ціни та акумуляційного ефекту. Суть роботи у тому, що з димовими газами контактує сталь, товщиною 4мм, яка передає тепло шамотному піску, що виконує роль акумуляційного накопичувача. Така конструкція легко встановлюється на топку, куди потім засипається шамотний наповнювач, що суттєво полегшує роботу інсталятора. Така система легко чиститься зсередини топки, оскільки не потребує такої великої площі теплообміну, як камінь, а завдяки простоті виготовлення є суттєво вигіднішою альтернативою кам’яного накопичувача. Топку з акумодулем можна використати наступним чином:
а) конвективне тепло від каміна, кількість якого буде меншою, зате виділятиметься триваліший час, ніж від конвективного модуля;
б) збудувати довкола теплоємне облицювання, але оскільки потужність виділятиметься менша і довший час, площу облицювання можна зменшити.

3) 70х52+Чавунний колектор слугує для мінімальної тепловіддачі тепла конвекцією та максимальної передачі його далі, до теплообмінника, яким для таких речей найчастіше виступає кам’яний акумулятор. Оскільки кам’яний акумулятор може мати більшу акумулюючу масу, ніж насипний Акумодуль, то й об’єми завантаження та період закладок можуть бути більшими.  Як і в попередньому випадку, може використовуватись:
а) конвективне тепло від каміна, кількість якого буде меншою, зате виділятиметься триваліший час, ніж від конвективного модуля;
б) збудувати довкола теплоємне облицювання, але оскільки потужність виділятиметься менша і довший час, площу облицювання можна зменшити.

N.B. Чавунний модуль не слугує для ефективного теплообміну, чи “щоб не прогоріло”, а для подальшої передачі тепла. Якщо топка під’єднюється до димоходу, то, в очевидь, для ефективної передачі тепла до нього. Боротись з цим можна зменшуючи закладки, але такий підхід є нетехнологічним та малоефективним.

4) 70х52+Аквамодуль – повітряна топка, яка частину тепла передає водяному теплообміннику. Основною перевагою є те, що частка водяного тепла є незначною, що дозволяє знизити вимоги до об’єму буферної ємності, особливо якщо будинок спроектовано з великим центральним простором, але є бажання подати тепло від каміну у кілька невеликих кімнат (ванна, туалет, спальня). Також це хороший метод через байпас встановити собі гібридну систему з водяним та конвективним чи акумуляційним теплообмінником. Така система є найбільш складною і одночасно найбільш універсальною та комфортною: потрібно щось на чорний день – врятує акумуляція, потрібен комфорт – водяний теплообмінник його забезпечить.

 

 

 

 

М-серія 70х52М має прямокутний фланець на увесь поперечний переріз топки та подвійний дефлектор з наступними модифікаціями:

1) 70х52WМ – водяний теплообмінник великої потужності, що є логічним та еволюційним завершенням розвитку водяної камінної топки, що має усі переваги горіння та надійності звичайної повітряної топки, та, водночас, максимальний комфорт водяного каміна.

 

 

 

 

 

2) 70х52TМ – конвективна модифікація з бездоганними тепловими характеристиками.