Тепло від каміну

Home » Статті » Статті » Тепло від каміну

Ви не знайдете людини, яка б не отримала задоволення від перебування біля вогнища. Спілкування, чи самотні думки, завжди біля вогню романтичні. Тепло вогню приємне, воно заспокоює. При можливості людина створює це природнє задоволення в себе вдома. Це камін, відкритий, закритий чи електричний, ціль одна – створити приємність присутності вогню і тепла.

А взагалі камін повинно горіти дерево, бажано в топці закритого типу, в такому разі ви отримаєте задоволення від використання каміну.

Найважливішим елементом камінів закритого типу є топки, які використовують в камінах. Якщо ви маєте намір використовувати камін по призначенню, тобто для обігріву і присутності вогню, обирайте тільки топку для постійного горіння (клас С). Варіанти декоративного використання камінів розглядати не будемо. Це може бути чавунна (доступніша), або стальна (надійніша, але й дорожча). Кращий варіант, коли середовище вогню викладене шамотом і має допровадження повітря до камери згорання не тільки через рушт, але і з боку біля скла. Хороша топка залишить 2/3 тепла в будинку і використає для спалювання дерева до 10 м3 повітря за годину, тоді як відкритий камін за той же час використає 600-800м3 повітря, і тепло практично все вийде через комин. Якщо Ви прийняли рішення встановити в будинку камін, то обов’язково ретельно сплануйте місце розташування каміну в будинку. Від цього буде залежати зручність використання. Ось декілька простих, але корисних порад:

  • Камін повинен гармонійно доповнити інтер’єр
  • Доступ до камінуповинен бути вільний, а поблизу не повинно бути легкозаймистих предметів
  • Якщо в приміщенні передбачений телевізор, то необхідно розмістити їх в одній площині, інакше на телевізорі можуть з’являтись відблиски вогню. Образно кажучи, вони не повинні бачити одне одного.
  • Доцільно розташовувати камін ближче до комину, або змонтувати окремий, зовнішній. Рекомендована висота комину 6-7м від рушта, бажано січенням 20х20см і більше.
  • Місце, або полиці для кількаденного запасу дров. Потрібно зважити, що при повноцінному використанні каміну, потрібно спалити близько 8-15 м3дерева твердих порід за сезон.
  • Не потрібно розміщувати камін в невеликих, закритих приміщеннях, можете отримати ( – це може перегріти приміщення, створити) сауну. Зазвичай популярні топки потужністю 12-14кВ, і хоча це суб’єктивні параметри, але на них потрібно зважати.
  • Якщо Ви хочете використати камін для опалення декількох приміщень і допровадити тепле повітря до них, потрібно знати, що гравітаційно тепле повітря може дійти тільки до суміжних приміщень (за стіну) і вверх. Усі решта приміщення залишаться без тепла.

 

Особливості паління в камінах теж мають багато рекомендацій, на це вже більш з досвідом. Камін дозволяє експериментувати. Дерево краще використовувати твердих не хвойних порід – бук, граб, дуб. Поліна повинні бути сухими, приблизно 15-20см у поперек. Попіл часто вичищати не потрібно, це дозволяє досягти довготривалого горіння. Це можливе в топках з додатковим допливом повітря. Або вдосконалити існуючу топку, це теж можливо. Нормально працююча топка потребує завантаження деревом два рази на добу.
В останні роки популярнішими стають каміни з водяним опаленням (турбокаміни).
Переваги – маєте камін і котел в одному, тепло розподілене рівномірно по будинку. Окрім цього температура теплообмінника доволі низька 70-80оС, це комфортна температура і не може бути вища 100оС з-за наявності води в системі, на відміну від звичайного каміна, де температура досягає декількох сотень градусів Цельсію і повітря потребує зволоження. При наявності газового котла, автоматика зупиняє газовий котел, при палінні в каміні і вмикає при згасанні. Це абсолютно безпечні системи, тому що поєднують відкриту і закриту системи опалення, а при наявності блока безперебійного живлення, отримаєте стабільне опалення. А паління деревом стає дедалі актуальнішим при постійному зростанні ціни на газ.

Якщо у Вас є бажання опалювати оселю деревом, чи потрібна консультація, звертайтесь, ми завжди до Ваших послуг.